Součásti elektronické cigarety

Neorientujete se v pojmech a typech elekrtronických cigaret? Čtěte dál...

1. AUTOMATICKÁ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
2. MANUÁLNÍ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
3. ATOMIZER

4. E-LIQUID
5. CARTRIDGE
6. CARTOMIZER

 1. AUTOMATICKÁ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
  V současné době se již automatické baterie neprodávají, zcela je nahradily baterie s tlačítky.

2. MANUÁLNÍ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
  U manuální baterie elektronické cigarety se vytváření dýmu ovládá malým tlačítkem na těle baterie. V praxi se používá tak, že před potažením a během něj držíte toto tlačítko a přitom nasáváte vytvářený dým. Po potažení se tlačítko uvolní. Manuální baterie je oblíbenější u pokročilejších e-kuřáků, kteří nepreferují vzhled tabákových cigaret a také z důvodu, že u manuálních baterií je pomocí tlačítka lepší možnost regulace vyvýjeného dýmu. Manuální baterie jsou vyráběny i s větší kapacitou ( až 3200 mAh) což zajistí delší dobu používání bez potřeby nabíjet.

3. ATOMIZER
  Atomzer ja součást elektronické cigarety, která zajišťuje tvorbu dýmu. Zjednodušeňě řečeno je to zařízení se spirálkou ke které je přiváděn a následně na ní odpařován e-liquid. Průměrná životnost atomizeru je 3 týdny až 1 měsíc. Po této době již atomizer ztrácí schopnost vytvářet dým a musí se vyměnit.

4. E-LIQUID
  E-liquid je kapalina obsahující látky Propylenglycol (PG), nebo VegetableGlycerin (VG), které slouží k tvorbě kouře.
Obě tyto látky se běžně používají ve zdravotnictví a potravinářství a výrobci e-liquidů vlastní veškeré potřebné certifikáty, zaručující zdravotní nezávadnost všech látek obsažených v e-liquidech.

  E-liquidy se dále rozlišují podle příchutě a obsahu nikotinu. Běžně dostupné jsou e-liquidy  s příchutí tabáku, ovoce, ale i nejrůznějších nápojů a potravin.  Intenzita nikotinu v e-liquidech je udávaná v mg/1 ml. a uživatel elektronické cigarety má výhodu výběru množství nikotinu, který bude vdechovat.

5. BATERIOVÝ GRIP

Je zařízení které nahrazuje se v této době těší největší oblibě. Disponuje spoustu funkcí od nastavení výkonu až po teplotu žhavící spirály. Baterie v gripu jsou často vyměnitelné a proto je možné mít mnohem větší kapacitu než u běžných elektronických cigaret. Nevýhodou je větší hmotnost a rozměry. 


6. CARTOMIZER
  Cartomizer je zjednodušeně řečeno spojení atomizeru a cartridge v jedno. Každý cartomizer obsahuje vlastní atomizer a zásobník e-liquidu. Cartomizery je také možné plnit e-liquidem a jejich největší výhodou je, že s nimi odpadá starost o atomizer a jeho životnost. U nových cartomizerů se nejčastěji mění pouze žhavící spirála. Náklady se tímto snižují.

 

 


      TIP: Podkud máte zájem si prohlédnou nabídku elektronických cigaret a příslušenství, navštivte www.lepsiCigareta.cz